Valahogy úgy esett, hogy a csillagok együttállása is jó volt, meg a szerencse is velem volt, szóval a nagy hajtás közepette ki tudtam próbálni egy most bevezetett terméket, sőt még le is tudtam fotózni. Nagy szó ez az utóbbi hetek tükrében…
Szafi sós nyújtható kelt tészta keverékéről van szó. Nem titok, szeretem a lisztkeverékeket, elkényeztetve érzem magunkat (paleosokat) általuk, megspórol nekünk időt és még pénzt is, úgyhogy jöhet. Amikor megvettem tisztán láttam magam előtt, hogy ToTu-val lazított spenóttal fogom megtölteni, de aztán…
Kinyitottam a hűtőt, ránéztem egy zacskó (még tavasszal lefagyasztott) medvehagymára, és nem is volt kérdés, hogy én akkor most egy kis tavaszi ízt fogok megidézni. Hát így születtek a medvehagymás táskák. (A spenótos pedig tervben van, egészen bizonyosan meg fogom sütni, lehet hogy pont a két ünnep között.)
Medvehagymás táska
240 gramm Szafi sós kelt tészta lisztkeveréket, 70 gramm olvasztott kókuszzsírt, 280 gramm meleg vizet és 2 tojás fehérjét összekevertem. Először kanállal, aztán ne féljünk bepiszkolni a kezünket, dagasszuk át a kezünkkel. Pár perc múlva szépen összeáll a tészta.
Én kettészedtem, mindkettő bucit nagyjából azonos méretűre nyújtottam, két sütőpapír között. Hát nem egy mértanilag tökéletes téglalap lett, de mondjuk rá, hogy nagyjából.
A töltelék nálam a következőképpen alakult: egy kis dobozos ToTu-t (100 gramm) beleöntöttem az aprítóba, megsóztam, egy löttyintésnyi kókusztejet raktam bele, plusz a két tojás sárgáját, átpörgettem, amíg egynemű nem lett, aztán belekevertem a medvehagymát.
Elővettem egy tepsit, rátettem egy sütőpapírt, ráfektettem az egyik kinyújtott tésztát, felvágtam hat részre (úgy ahogy egy téglalapot vágnál egyenlő részekre), majd mindegyik közepére tettem a töltelékből. Közben a másik kinyújtott tésztát ugyanúgy felvágtam hat részre, és ráfektettem a töltelékesekre. Kicsit összenyomkodtam az oldalukat, a tetejüket bevágtam, mert állati pofás lesz tőle. Mehet a sütőbe, 200 fokon fél órára.
A tojás sárga a töltelékbe nem muszáj, csak nem akartam kidobni, most már úgy csinálnám, hogy az egyiket beleraknám a töltelékbe, a másikkal meg megkenném a táskák tetejét, hogy szép fényes legyen. De ez már csak a tipp része a dolognak…
Egyébként ez egy nagyon jó kis alaprecept, azért fejben már pár variációját megcsináltam: bolognai szószosat, húsosat, zöldségkeverékeset, és így tovább… Ha ténylegesen sor kerül rájuk, akkor pedig hozom a képet és a receptet!